Kreatin - a legjobb testépítő étrendkiegészítő.
Nagyon sok kérdést kapunk a kreatinokkal kapcsolatban.
Melyik kreatint válasszam? Mennyit fogyasszak belőle? Kell-e feltöltési időszakot tartani?
A kreatin olyan anyag, amelyet az emberi szervezet is természetes módon aminosavakból állít elő. Ennek nagy részét az izomsejtek tárolják és felszabadítják a fizikai aktivitás, sportolás során.
A kreatin étrendkiegészítők növelik az izomzat kreatin-készleteit, ami növeli a szervezet teljesítményét, pl sportolási időszakban, növeli a szervezet energiaszintjét és elősegíti az izmok építését.
A kreatin táplálékforrásai közé tartozik pl. a hús és a hal, szóval egy kis mennyiséget ezekből az élelmiszerekből is juttatunk a szervezetünkbe.
A test kreatin készletének nagy része a vázizmokban tárolódik foszfokreatin (kreatin fosztát) formájában; a maradék az agyban, a vesében és a májban található.
A kreatin foszfátot erős foszfátcsoportokkal töltik fel, amelyek nagy mennyiségű energiát bocsátanak ki, amikor az izmoknak szükségük van rá.
Az átlagos ember kb. 2 g / nap kreatint fogyaszt, amit a természetes - szilárd táplálkozással visz be a szervezetébe, míg a sportolók és a testépítők sokkal magasabb kreatin mennyiséget is elfogyaszthatnak az által, hogy nagyobb mennyiségű élelmiszert fogyasztanak.
Ezen kívül kreatint, vagy kreatin tartalmú étrendkiegészítőt is bevisznek. Ez a kreatin szint egy nagyobb fizikai teljesítményt igénylő és nyújtó sportolónál napi szinten akár 5 - 20 gramm is lehet!
A kreatin az egyik legszélesebb körben alkalmazott étrend-kiegészítő, különösen nagyobb fizikai igénybevételű sportolóknál, erőemelőknél, testépítőknél.